Erasmus Student Network (ESN) Trabzon

Erasmus Student Network(ESN) kar amacı gütmeyen uluslararası bir öğrenci kuruluşudur. Kuruluşun amacı uluslararası öğrencileri temsil etmek ayrıca öğrencilere yardım eden diğer öğrenciler anlayışıyla kişisel gelişime katkı sağlamak ve farklı kültürlerin anlaşılmasını sağlamak olarak tanımlanabilir.

ESN Trabzon KTÜ ve TRÜ Dış İlişkiler Erasmus+ Ofisi'nin desteği ile KTÜ ve TRÜ'de eğitim alan Erasmus+ öğrencilerine koordinasyon sağlanmasına yardımcı olmak adına kurulmuştur. ESN Trabzon yurtdışından gelen yabancı öğrencileri karşılamayı, kampüsteki yaşantıya uyum sağlamalarına yardımcı olmayı ve Erasmus+ öğrencilerinin yıl boyunca düzenlenen sosyal etkinliklerde diğer öğrencilerle tanışmalarına aracı olmayı hedeflemektedir. 

ESN Trabzon yurtdışından yeni gelecek olan yabancı Erasmus+ öğrencilerine Trabzon'a varışlarından önce faydalı bilgiler sağlayarak kültür şokununun etkilerini azaltmak için çalışmaktadır. Aynı şekilde ESN Trabzon, Erasmus+ Programı ile yurtdışına gitmeyi planlayan Türk öğrencilere yardımcı olmayı ve KTÜ ve TRÜ'de Erasmus+ Programı'na ilgi duyan diğer öğrencilerin de birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.